כסף ופיננסימאמרים

ייעוץ פיננסי: לתפוס מחדש את השליטה על מצבך הכלכלי

כנראה שאם הגעת למאמר הזה, יש לך התלבטויות אם להשתמש בייעוץ פיננסי כדי לשפר את מצבך הכלכלי. אם אתה מרגיש שאתה זקוק לשינוי בהתנהלות הכלכלית שלך, ייעוץ פיננסי עשוי להיות פתרון מעולה עבורך. ייעוץ פיננסי נועד למצבים בהם חברה, משפחה או עצמאי מתקשים להגיע מצב של צמיחה כלכלית או איזון כלכלי. מצב של חוסר איזון כלכלי יכול ליצור לאורך זמן משבר כלכלי שעשוי להוביל לקריסה כלכלית. זהו מצב חמור שהשפעותיו הפיזיות והנפשיות הן קשות מאוד. כדי להימנע מזה, ובמצבים מסוימים כדי לצאת מזה, יש להיעזר באיש מקצוע בעל ניסיון בתחום.

מה מגדיר ייעוץ פיננסי איכותי?

הדבר החשוב ביותר הוא שהשירות ייעוץ פיננסי יינתן לך בידי בעל מקצוע עם הכשרה מתאימה ועם ניסיון מספיק. חשוב מאוד להקפיד לבדוק זאת כאשר ניגשים לחפש שירות של ייעוץ פיננסי. הסיבה לכך היא שבמדינת ישראל אין כיום רגולציה בתחום הייעוץ. לנעשה, כל אדם יכול להגדיר עצמו כיועץ פיננסי ולהציע שירותי ייעוץ פיננסי. חשוב שתדעו שייעוץ פיננסי איכותי ואמין יינתן רק על ידי אדם שהוכשר במוסד אקדמי מוכר בתחומי הכלכלה, הייעוץ הכלכלי וכו’ (ראיית חשבון, הנהלת חשבונות וכו’). גם תעודת הכשרה בתחום הייעוץ הכלכלי ממוסד אקדמי מוכר יכולה להוות סימן חיובי.

לצד החשיבות של ההכשרה הפורמלית לייעוץ פיננסי, יש לבדוק כי האדם שמציע לכם שירות ייעוץ פיננסי הוא בעל ניסיון בייעוץ פיננסי בתחום לו אתם זקוקים וכי יש לו המלצות שמחזקות את האמון כי מדובר באדם אמין ששירותי הייעוץ הפיננסי שלו טובים ויעזרו לכם לסגל לעצמכם התנהלות כלכלית שתשנה לטובה את מצבכם הפיננסי.

מדוע כדאי להיעזר בייעוץ פיננסי?

בין אם מדובר בעסק כלכלי עצמאי ובין אם מדובר בניהול משק בית, תמיד ישנם פערים בין הרצוי למצוי. לא כל אדם יודע כיצד לנהל באופן שקול ומסודר את הוצאותיו והכנסותיו, לעקוב אחר בירוקרטיה, ולשלוט באופן בריא בהתנהלותו הכלכלית. בעולם העסקים ניתן לפגוש לעתים קרובות בתי עסק שמציעים שירות ומוצר מצוינים אך אינם יודעים להתנהל כלכלית, דבר שמביא אותם למשבר. בדיוק במקרים כאלה, ייעוץ פיננסי יכול להחזיר אתכם לדרך הישר ולאפשר לכם איזון כלכלי שמוביל לרווחה ולצמיחה.

לסיכום: לא פשוט להתנהל כלכלית באופן מאוזן ובר קיימא. כדי להצליח לעשות זאת ולשמור השקט הנפשי ועל רווחה כלכלית, מומלץ להיעזר בייעוץ פיננסי שניתן על ידי בעל מקצוע בעל הכשרה מתאימה, ניסיון והמלצות.

למידע נוסף: המרכז לתודעה פיננסית

דילוג לתוכן