לביתמאמרים

איך לשמור על התריסים ואיזה סוגים קיימים?

במאמר הזה, אנו נסקור ונסביר לכם כיצד לשמור על תריסים- תריסי גלילה ידניים, תריסי גלילה חשמליים, תריסי הזזה ותריסים וניצאיים.

-תריסי גלילה וניצאיים

אלו תריסים מאוד עדינים, ורוב התקלות הנפוצות ביותר נובעות ממשיכה חזקה של חוט המשיכה של התריס. בשביל למנוע מצב זה הקפידו להיות קשובים למערכת הגלגלות של התריסים, ולמשוך בחוט אך ורק שאתם אוחזים במרכז החוט. בנוסף,בשביל לשמור על רמת חיים טובה, מומלץ לנקות אבק מן התריסים לעיתים קרובות.

-תריסי גלילה ידניים

בסוג זה של תריסים ישנן מספר תקלות, אך הנפוצה ביותר היא התבלטות של סרט המשיכה. על מנת לשמור על התריס ולמנוע מצב זה, יש להחזיק ביד ימין למעלה בסרט ובצד שמאל למטה, ולבצע את המשיכה ביד ימין, בזמן שיד שמאל יורדת למטה. מומלץ לבצע משיכה אחת ארוכה מאשר כמה משיכות קטנות.

-תריסי גלילה חשמליים

לתריסים מסוג זה ישנה מערכת מסוג מנועית, ורוב התקלות נובעת בבעיה במנוע. בשביל למנוע תקלות אלו, יש לשאוב אבק מארגז התריסים ולמרוח גריז ושמן. מריחת גריז ושמן תייעל את פעולת המנוע. כמו כן, הקפידו לא להוריד את התריסים על חפצים, זה עלול לתקוע את המערכת החשמלית.

-תריסי הזזה

תקלות נפוצות במערכת זו הן התבלות פינת השלבים, מנופים חלודים, מסילה תקועה וחורים. בכדי למנוע מצב זה, מומלץ לנקות לעיתים תכופות את התריסים ובנוסף להחליף אחת לשנה את המסילות.

דילוג לתוכן