כסף ופיננסילימודיםמאמרים

לימודי מסחר מתקדם – להתקדם בשוק ההון

אחד התחומים המבוקשים ביותר בעולם הקורסים ולימודי החוץ הוא לימודי שוק ההון. לימודי מסחר בבורסה, הכרת עולם שוק ההון, לימודים פיננסיים וכדומה הם תחומים מבוקשים על ידי הקהל הרחב המעוניין ללמוד על מנת לעסוק בתחום או על מנת להעשיר את הידע הכללי שלו ולהבין יותר מה נעשה עם הכסף שלו. מוסדות הלימודים השונים מקיימים קורסים מתחילים או קורסים מתקדמים ללימודי שוק ההון המיועדים לקהל הרחב בהתאם לרמת הלימודים.

מרבית מוסדות הלימוד המקיימים לימודי שוק ההון מציעים קורסים מתחילים וקורסים מתקדמים למי שמעוניין לעסוק בתחום או למי שעוסק בתחום ומעוניין להרחיב את הידיעות שלו. קהל התלמידים אשר לומד בקורסי שוק ההון השונים הנערכים במוסדות הלימוד האקדמיים ובמכונים השונים הוא קהל הטרוגני מאוד המורכב מאנשי מקצוע, אנשים פרטיים, סטודנטים, מנהלי השקעות, עובדי בנקים, עובדי חברות פיננסיות וכדומה.

קורסי מסחר מתקדם

קורסי מסחר מתקדם הם קורסים המיועדים בעבור אנשי מקצוע מתחום שוק ההון כמו מנהלי השקעות ומנהלי תיקים אשר מעוניינים להרחיב את הידיעות שלהם בתחמי מסחר מיוחדים ולהתמחות במסחר שאינו נפוץ בקרב מרבית המשקיעים. דוגמאות לקורסי מסחר מתקדם הם קורסי פורקס, קורסי מט”ח, קורסי אופציות מעוף, לימודי מסחר חוזים עתידיים וכדומה.

לרוב, מי שמורשה לעסוק בתחומי מסחר מתקדם הוא מי שיש לו ניסיון וידע בתחום ומכיר את הבורסות השונות בארץ ובעולם מכיוון שמסחר במכשירים פיננסיים מסוכנים חייב ידע וניסיון על מנת למנוע הפסדים או תקלות. הכרה של שוק הכלי הפיננסי על ידי בעל המקצוע יכולה להשפיע רבות על הסיכויים והסיכונים של הפסדים משמעותיים.

תכני הקורסים

קורסי מסחר מתקדם של לימודי שוק ההון כוללים תכנים רבים המיועדים להכשיר את התלמיד לעסוק בהשקעות בבורסות הארץ והעולם ולסחור במכשירים הפיננסיים המתוחכמים. במסגרת לימודי המסחר המתקדם ייכללו תכנים כמו מושגי יסוד בתחום, הכרת הבורסות העולמיות בהן ניתן לסחור במכשירים הפיננסיים, בנייה ותכנון של אסטרטגיות, ביצוע קניה ומכירה של המכשירים בבורסות השונות, טכניקות מסחר וכדומה.

מבנה הקורסים למסחר מתקדם יכלול לימודים תיאורטיים המכילים את הבסיס התיאורטי לביצוע מסחר בבורסה וניהול תיקי השקעות ולימודים מעשיים שבהם יתנסו התלמידים בקורס במסחר הכולל קניה ומכירה של מכשירים פיננסיים, מסחר מתקדם במט”ח, בניית אסטרטגיות, מימוש אופציות וכדומה. לרוב, יידרשו התלמידים לעמוד במבחני סיום אשר יבחנו את הידיעות שלהם בחומר התיאורטי ובחומר המעשי ויהווה הכנה לבחינות הרשות לניירות ערך למי שמעוניין לעסוק בתחום באופן מקצועי.

דילוג לתוכן